Czym jest taniec towarzyski?

Taniec towarzyski jest tańcem partnerskim, w którym pary, używając schodków, poruszają się rytmicznie, wyrażając charakterystykę muzyki. Taniec towarzyski składa się z dwóch stylów: Smooth, lub Standard, i Rhythm, lub Latin. Styl Smooth, Standard koncentruje się na elegancji, wdzięku i płynności ruchu. Tancerze obracają się w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, poruszając się po całej podłodze. Para nieustannie przemieszcza się na parkiecie, przechodząc z jednego miejsca w drugie w stałym wzorze. W ten sposób tańczą Foxtrot, Walc, Tango, Walc wiedeński i Quickstep.

Rytm, styl latynoamerykański, skupia się na pokazie żywej energii i osobistego wyczucia. Wzór taneczny pary jest zsynchronizowany z rytmem muzyki. Para zazwyczaj tańczy w jednym miejscu na parkiecie. Styl ten obejmuje East Coast Swing, Jive, Rumbę, Bolero, Cha Cha, Mambo, Sambę i Paso Doble.

Popularne tańce, takie jak Argentyńskie Tango, Salsa, Merengue, West Coast Swing, Hustle, Bachata, Night Club 2-Step i County oraz Western Dancing, to nowsze dodatki do świata tańca towarzyskiego.