Niesamowite fakty o mewach

Mewy uczą się, zapamiętują, a nawet przekazują zachowania, takie jak tupanie nogami w grupie, aby naśladować opady deszczu i oszukiwanie dżdżownic, aby wyjść na powierzchnię.

Niesamowite fakty o mewie
Mewy są bardzo sprytne. Uczą się, zapamiętują, a nawet przekazują zachowania, takie jak tupanie nogami w grupie, aby naśladować opady deszczu i wyłudzanie dżdżownic, aby wyszły na powierzchnię.
Inteligencja mew jest wyraźnie wykazana przez szereg różnych zachowań żywieniowych, takich jak zrzucanie twardo łuskanych mięczaków na skały, tak aby się rozbiły i mogły je zjeść, a podążanie za pługami na polach, gdzie znają odwrócone gąsienice i inne źródła pożywienia, będzie obfite.
Mewy są troskliwymi i troskliwymi rodzicami. Para samców i samic na całe życie i na zmianę inkubują jaja, a także karmią i chronią pisklęta.
Mewy mają kompleksowy i wysoko rozwinięty repertuar komunikacyjny, który obejmuje szereg wokalizacji i ruchów ciała.
Mewy mogą pić zarówno słodką jak i słoną wodę. Większość zwierząt nie jest w stanie tego zrobić, ale mewy mają specjalną parę gruczołów tuż nad oczami, które są specjalnie zaprojektowane do przepłukiwania soli z ich systemów poprzez otwory w rachunku.
Miłość47
Podziel się
Istnieje duże zróżnicowanie pomiędzy różnymi gatunkami mew, z których najmniejsza to mewa mała (120 g i 29 cm), a największa to mewa wielka czarnodzioba (1,75 kg i 75 cm).
Mały pazur w połowie wysokości dolnej nogi umożliwia im siadanie i grzebanie na wysokich gzymsach bez konieczności zdmuchiwania.
Młode mewy tworzą stado przedszkolne, w którym będą się bawić i zdobywać umiejętności niezbędne w dorosłym życiu. Stada żłobkowe są pilnowane przez kilka dorosłych samców i pozostaną razem do czasu, aż ptaki będą wystarczająco dorosłe, aby się rozmnażać.
W symbolice rdzennych Amerykanek mewa reprezentuje beztroską postawę, wszechstronność i wolność.
Wiele mew nauczyło się oszczędzać energię, unosząc się nad mostami, aby pochłaniać podnoszące się ciepło z brukowanych dróg.
W Utah mewy są mile wspominane za pomoc mormonom w walce z plagą świerszczy. Mewa jest teraz ptakiem państwowym z Utah, a pomnik w Salt Lake City upamiętnia to wydarzenie, znane jako „Cud mew”.